Το ντέρμπι της Α΄κατηγορίας δεν ανέδειξε νικητή αφού στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής Άρης Λεπενούς και ΑΟ Ρηγανά έμειναν στο 1-1.

Ήταν μια άκρως δυνατή αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες της κατηγορίας οι οποίες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις .

Πολλές φάσεις εκατέρωθεν και για τις δυο ομάδες, οι οποίες είχαν και από ένα δοκάρι με τον Γκόγκα οι γηπεδούχοι και τον Κορομηλά οι φιλοξενούμενοι.

Ο Τζουλιάνο Μούτσα έδωσε το προβάδισμα στον Α.Ο. Ρηγανά στο 70΄. Άμεση απάντηση των γηπεδούχων δέκα λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Μακρυπίδη. 1-1 σκόρ που παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

18′ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου, συρτό σουτ του Ψηλού λίγο άουτ

22′ ευκαιρία για την Λεπενού με τον Κοσμά να φεύγει από πλάγια αριστερά να σουτάρει και να αποκρούει ο Κουτρούμπας σε κόρνερ

24′ σουτ του Σέρτζιο Μούτσα άουτ

33′ σουτ του Γκόγκα απο θέση πλάγια δεξιά μέσα από την περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι

56′ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου πάνω στη γραμμή θα διώξουν οι αμυντικοί

60′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά σε σέντρα του Αριστόπουλου από δεξιά, κεφαλιά του Κορομηλά στο δεξί κάθετο δοκάρι και στα χέρια του Γεωργίου

61′ εκτέλεση κόρνερ του Νάκου σουτ του Ψηλού, πάνω στην γραμμή θα διώξει με το σώμα ο Βαμβακάς

70′ ΓΚΟΛ καταπληκτική εναλλαγή της μπάλας μεταξύ Κορομηλά και Νάκου, ο τελευταίος θα δώσει ασίστ στον Τζουλιάνο Μούτσα ο οποίος από θέση τετ α τετ θα σκοράρει για το 0-1

73′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόγκα άουτ

80′ ΓΚΟΛ σέντρα από δεξιά του Τσιουνη προβολή του Μακρυπιδη στα δίχτυα 1-1

89′ μεγάλη ευκαιρία με τον Τζουλιανο Μουτσα να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να πλασάρει άουτ στην μεγαλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού

90′ σουτ του Τσιουνη λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι

91′ σουτ του Κοσμά λίγο άουτ

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί : Ροκοπάνος, Ξύστρας

Άρης Λεπενούς (Τάσος Σπαής, Μόρις Τσίβιτς)

Γεωργίου, Μουρτζιάπης Ι. (87΄Πιστιόλης), Βασιλάρης Ι., Τζαμαλής Π., Βαμβακάς Χ., Μακρυπίδης, Παγώνης, Τζαμαλής Ε., Γκόγκα (71΄ Θώδης), Κοσμάς, Τσιούνης