Ρεπορτάζ : Πάνος Βάτσιος

Εντυπωσιακό ματς έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Παντάνασσας, ανάμεσα στον γηπεδούχο Αστέρα και τον ΑΟ Σκουτεράς. Ο Αστέρας Παντάνασσας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο (0-2) κατάφερε να κάνει την ανατροπή στην επανάληψη (3-2) και να πάρει μια πολύτιμη νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

8΄Σέντρα του Κεφαλα, κεφαλιά Κακούρη, πάνω στην γραμμή απομακρύνει την μπάλα ο Κωστόπουλος

12΄ΓΚΟΛ 0-1 Ο Πιστιόλης με σουτ δίνει το προβάδισμα στον ΑΟ Σκουτεράς

26΄Δοκάρι για τον Αστέρα μετά από δυνατό σουτ του Κεφαλα

33΄Μακρινό σουτ του Κακούρη, ο Κόκκαλης δηλώνει παρών

37΄Ο Κακούρης και πάλι θέλει να πετύχει γκολ, αλλά ο Κόκκαλης απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του.

45΄ΓΚΟΛ 0-2 Σκόρερ ο Βασιλόπουλος για τους φιλοξενούμενους

47΄  ΓΚΟΛ 1-2 Πέναλτι για τον Αστέρα Παντάνασσας, μετά από ανατροπή του Κεφαλα, από τον Αριστόπουλο. Εύστοχος ο Κοθρούλας μειώνει σε 1-2

49΄Σουτ του Αριστόπουλου, απομακρύνει σε κόρνερ ο Κόκκαλης

60΄ΓΚΟΛ 2-2 Μετά από σουτ του Λιόκαυτου, η μπάλα βρίσκει το «σώμα» του Κωστόπουλου, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα

62΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κακούρη, απομακρύνει ο Κόκκαλης

71΄ ΓΚΟΛ 3-2 Ο Κοθρούλας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Το πέναλτι κέρδισε ο Κακούρης.

85΄ Δοκάρι για τον Αστέρα Παντάνασσας μετά από σουτ του Κολόμπατσου Ι.

Διαιτητής : Καραπιπέρης

Βοηθοί : Μπουκουβάλας, Καζανάς Κ.

Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας (Στέφανος Κούκος)

Πριτσούλης, Κεφάλας, Λιόκαυτος, Κουμάσης, Κοντός, Μπακογιάννης (90΄Μπουγάς), Κοθρούλας, Κουτσιαύτης (46΄Ρέθη Ε.), Ντρέλλιας (46΄Κολόμπατσος Ι.), Κακούρης, Ντοντάι(80΄Κολόμπατσος Α.)