Ο Κεραυνός Γαβαλούς νίκησε με 3-2 τον Α.Ο. Ζευγαρακίου στο ντέρμπι των ομάδων της Μακρυνείας, σε αγώνα που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στη Γαβαλού για το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 44΄με τον Ν. Μπανάκα, μετά από ασίστ του Πελεκάνου,  (0-1 σκόρ πρώτου ημιχρόνου).

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μπαλάφας (47΄) έφερε το ματς στα «ίσα», για να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους ο Θεοδωρόπουλος στο 52΄. Ο Μουχάνης στο 78΄πέτυχε το τρίτο γκολ του Κεραυνού Γαβαλούς, για να διαμορφώσει το τελικό 3-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 81΄ο Ντόβας.

Δυο δοκάρια για τον ΑΟ Ζευγαρακίου με τον Ζωγράφο στο 36΄και τον Ντόβα στο 83΄.

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Ροκοπάνος