Πολύ καλό ματς ανάμεσα σε δυο ομάδες που αγωνίσθηκαν επιθετικά έγινε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου. Η γηπεδούχος ΑΕΚ νίκησε με 4-0 τον Χρυσό Αστέρα Παντάνασσας, σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, με τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ Αγίου Κων/ νου πιο εύστοχους στην τελική προσπάθεια, και τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα του Λιάπη Ε.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και με την συμπλήρωση των πρώτων έξι λεπτών πέτυχε δυο γκολ αιφνιδιάζοντας τους αντιπάλους .

Στην συνέχεια ο Αστέρας Παντάνασσας ισορρόπησε τον αγώνα δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως  η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα. Η ΑΕΚ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε και το τρίτο γκολ…και κάπου εκεί τέλειωσε η αναμέτρηση.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης (53΄) ο Άγγελος Καρανταλής (ΦΩΤΟ) πέτυχε το τέταρτο γκολ της ΑΕΚ κάνοντας «χατ-τρικ» . Στην συνέχεια υπήρχαν ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες , με το 4-0 να παραμένει μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης :

4΄ Γκολ 1-0 Εκτέλεση κόρνερ του Αυγέρη, κεφαλιά Μαντόγλου η μπάλα στα δίχτυα

6΄ Γκολ 2-0  Παράλληλη σέντρα του Καρακασίδη, ο Καρανταλής με άψογο τελείωμα διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του

20΄Σέντρα του Ντοντάι από αριστερά, κεφαλιά Αδαμάντιου Κόκκοτου, ο Λιάπης απομακρύνει την μπάλα

28΄Δυνατό σουτ του Κακούρη από πλάγια θέση ελάχιστα άουτ

33΄Κοντινή κεφαλιά του Κακούρη, μπλοκάρει την μπάλα ο Λιάπης

34΄ Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα Παντάνασσας , με κεφαλιά του Ντοντάι από σέντρα του Κόκκοτου άουτ

43΄Γκολ 3-0 με σκόρερ τον Καρανταλή με πλασέ μετά από κάθετη μπαλιά

50′. Γύρισμα Αυγέρη από αριστερά ο Ρόμπολας έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή και απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Πριτσούλης

53′ Γκολ. Πάσα του Κρανιά στον Καρανταλή που από δεξιά μέσα στην περιοχή κάνει το πλασέ και η μπάλα βρίσκει στο εσωτερικό του δοκαριού και καταλήγει στα δίχτυα για το 4-0

61′. Μακρινό σουτ του Κοθρούλα απέκρουσε ο Λιάπης

68′. Σέντρα Ντοντάι κεφάλια Κουτσιαύτης απέκρουσε ο Πριτσούλης

76′ Πλασέ ψηλοκρεμαστό Διαμαντή Κόκκοτου πάνω από το δοκάρι

79′.  Γύρισμα Κώστα Λιάπη πλασέ Λάκκα έδιωξε πριν τη γραμμή ο Κουτσιαύτης

84′. Πλασέ φαλτσαριστό Λάκκας έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πριτσούλης

85′. Σέντρα Κεφάλα από δεξιά κεφαλιά Ντοντάι από πλάγια θέση άουτ

89′. Σουτ Κώστα Λιάπη άουτ

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Τάκος, Ροδάτος

ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου (Θόδωρος Μουχάνης)

Λιάπης Ε., Χρόνης, Λιάπης Κ., Σωτηρίου, Καπετανάκης, Μαντόγλου (56΄Τριάντης), Καρανταλής (56΄Σταύρου), Ρόμπολας, Κρανιάς (68΄Λιάβας), Αυγέρης (68΄Θώδης), Καρακασίδης (68΄ Χολιασμένος)

Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας (Στέφανος Κούκος)

Πριτσούλης, Κεφάλας, Κόκκοτος Γ. (46΄Κουτσιαύτης), Κουμάσης, Κοντός, Ρέθη, Κοθρούλας (84΄Σταμάτης), Κόκκοτος Α., Στρεμμένος (76΄Κούκος), Κακούρης, Ντοντάι.