Όλο και πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα η Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς που νίκησε και τον Ηρακλή Αστακού

Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της β΄ κατηγορίας (2ος όμιλος) η Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς νίκησε με 5-1 τον Ηρακλή Αστακού

Δοκάρι ο Τζακώστας στο 22΄για τον Ηρακλή με τους γηπεδούχους να προηγούνται ένα λεπτό αργότερα(23΄), με τον Βουλγαρίδη, για να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του δέκα λεπτά αργότερα ο Μπίμπας. Ο Φράγκος στο 43΄έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή (3-0) σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Νασόπουλος στο 63΄πετυχαίνει το 4-0, για να μειώσει στο 73΄ο Τζακώστας για τον Ηρακλή Αστακού. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Βαβάτσικος στο 76΄.

Με αρκετά αγωνιστικά προβλήματα ταξίδεψε ο Ηρακλής την Λυγιά. Μόλις έντεκα ποδοσφαιριστές υπήρχαν διαθέσιμοι, ενώ κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Μπαρμπάνης με αποτέλεσμα ο Ηρακλής Αστακού να αγωνισθεί στο β΄ ημίχρονο με 10 ποδοσφαιριστές. Η διοίκηση του Ηρακλή Αστακού εύχεται στον νεαρό ποδοσφαιριστή Κώστα Μπαρμπάνη καλή ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί : Κοκμοτός, Ντρέλιας

Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς (Νίκος Γεωργακόπουλος)

Μαρκόπουλος, Ντζουμάνης (46΄Λυκογιάννης), Βουλγαρίδης, Λαουρδέκης (46΄Πιρρα), Μιχαλόπουλος, Ράμμος, Γιαννόπουλος (50΄Νασόπουλος ), Καποδίστριας, Μπίμπας (50΄Κουτσιάς), Σανιδάς (46΄Βαβάτσικος), Φράγκος