ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Άνετα με σκορ 7-0 επικράτησε ο Παναγρινιακός του Αμβρακικού Λουτρού. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν αρκετά μεγάλη με την ομάδα του Αγρινιου να πετυχαίνει δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και πέντε στην επανάληψη, ενώ «χατ-τρικ» πέτυχε ο Χρήστος Αγγέλης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

3΄Διαγώνιο σουτ Τουρλίδα (μετά από πάσα του Αγγέλη), η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

30΄ΓΚΟΛ 1-0 Μετά από κάθετη πάσα του Γκόλια ο Κοντογιάννης ,με σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους

37΄ Συρτό σουτ του Γιώτη, μπλόκαρε την μπάλα ο Μπότας

42΄ΓΚΟΛ 2-0 Μετά από σέντρα του Γκόλια, ο Αγγέλης με σουτ διπλασιάζει τα τέρματα για τον Παναγρινιακό.

51΄Ο Βλάχος τετατετ μετά από πάσα του Γκόλια, άστοχο σουτ

53΄ ΓΚΟΛ 3-0  Σέντρα του Τσακανίκα, ο Κοντογιάννης με σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής πετυχαίνει το 3ο γκολ του Παναγρινιακού.

56΄ΓΚΟΛ 4-0 Σκόρερ ο Αγγέλης με σουτ από το ύψος της περιοχής

59΄ΓΚΟΛ 5-0 Σκόρερ ο Σταμάτης με σουτ

71΄Συρτό σουτ του Κοντογιάννη, μπλοκάρει την μπάλα ο Σίσκας

72΄ΓΚΟΛ 6-0 Ο Τουρλίδας με σουτ από το ύψος της περιοχής πετυχαίνει το έκτο γκολ του Παναγρινιακού

75΄Δυνατό σουτ του Α. Καραλή, απομακρύνει σε κόρνερ ο Σίσκας

79΄ ΓΚΟΛ 7-0  Ο Αγγέλης με σουτ μετά από πάσα του Σταμάτη διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Καλαμπόκης, Γιαννόπουλος