Φινάλε του πρώτου γύρου για τον Ιδομενέα Εμπεσού με ένα ακόμη τρίποντο (4-1) επί της Αναγέννησης Στάνου, και πρωταθλητής χειμώνα στον 2ο όμιλο της Β΄κατηγορίας.

Ο αγώνας διεξήχθη κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες ,λόγω έντονου αέρα με αποτέλεσμα να δυσκολεύει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Σε διάστημα δεκαπέντε λεπτών (30΄-45΄)ο Ιδομενέας Εμπεσού πέτυχε τέσσερα γκολ και ουσιαστικά «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς της νίκης

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καππέ, ο Κολύδας με κεφαλιά στο 30΄δίνει προβάδισμα στον Ιδομενέα. Ένα λεπτό αργότερα ο Καππές με πλασέ εντός περιοχής διπλασιάζει τα τέρματα για τον Ιδομενέα (2-0)

Συνέχισε την πίεση ο Ιδομενέας και στο 41΄ο Καππές κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Λαγός (3-0)

Στο 44’ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ξευγένη η μπάλα έφτασε στον Λαγοπάτη όπου με σουτ εντός περιοχής διαμόρφωσε το 4-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου

Στο 78’ η Αναγέννηση Στάνου  με τον Γιάννη Α.  διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (4-1)

Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας ο Ιδομενέας Εμπεσού με 23 βαθμούς, έναντι 7 βαθμών της Αναγέννησης Στάνου

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Θώδης, Μπελέσης