Η Α.Ε. Μεσολογγίου αν και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη δέχθηκε τρία γκολ με αποτέλεσμα να γνωρίσει μια ακόμη ήττα (1-3) στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής (3ος όμιλος) που συμμετέχει. Ο αγώνας έγινε το πρωί της Τετάρτης στο γήπεδο του Αιτωλικού

Η Α.Ε. Μεσολογγίου πήρε προβάδισμα στο 35΄ με τον Παναγιωτίδη (1-0) σκορ πρώτου ημιχρόνου

Με το ξεκίνημα της επανάληψης (46΄)  οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, με τον Μουρίκη να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στη συνέχεια ο Πινέιρο πήρε το «όπλο» του και πετυχαίνοντας δύο γκολ, στο 67΄και το 86΄με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΑΕ Μεσολογγίου: (Βασίλης Παστρωμάς)

Μαντής, Αυτζής (80′ Μανέτας), Τριφιάτης, Κάκκος, Μπαλαμπάνης (80′ Νικολόπουλος), Κακκιώνης, Παναγιωτίδης (72′ Βαρούχος), Χαλαζίας, Πλαστήρας, Μιχαλόπουλος, Ζαβιτσάνος (72′ Κράνης)