Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Α.Ο. Ρηγανά νίκησε με 5-0 τον Α.Ο. Ζευγαρακίου , και παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, επτά βαθμούς μακριά από τον πρωτοπόρο Παναγρινιακό, και έναν από τον δεύτερο Απόλλωνα Δοκιμίου.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης απέναντι στον Α.Ο. Ζευγαρακίου που αγωνίσθηκε με αρκετές ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και προηγήθηκαν στο 2΄με τον  Μπιτσικώκο. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής με την συμπλήρωση είκοσι λεπτών πέτυχε και το δεύτερο γκολ (2-0) σκόρ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα δυο γκολ του Σ. Μούτσα (53΄και 72΄) ,καθώς και το γκολ του 15χρονου Δημητρίου στο 90΄διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα (5-0).

Προσπάθησε ο Α.Ο. Ζευγαρακίου για την μείωση του σκορ, αλλά οι ποδοσφαιριστές του ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

2′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια από τα δεξιά του Αριστόπουλου, θα δώσει στον Μπιτσικώκο ο οποίος σε κενή εστία θα κάνει το 1-0

16′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

20′ ΓΚΟΛ δυνατό σουτ του Μπιτσικώκου από το ύψος της μεγάλης περιοχής στα δίχτυα 2-0

24′ δυνατό σουτ του Κορομηλά λίγο πάνω απ’ το δοκάρι

28′ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου κεφαλιά του Ντζιμάνη στο οριζόντιο δοκάρι

35′ δυνατό σουτ του Αριστόπουλου λίγο άουτ

44′ τετ α τετ του Αριστόπουλου θα πλασάρει άουτ

45′ εκτέλεση κόρνερ του Ντόβα κεφαλιά του Κουλουκούρα θα διώξει πάνω στη γραμμή ο Βασιλάρης

51′ μακρινή εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου θα βρεθεί μόνος του ο Πάγια και θα πλασάρει άουτ

53′ ΓΚΟΛ ωραία συνεργασία του Μπιτσικώκου με τον Σέρτζιο Μούτσα, θα πλασάρει ο τελευταίος και θα κάνει το 3-0

50′ ωραία ενέργεια από τα δεξιά του Μελικώκη, θα δώσει στον Σέρζιο Μούτσα, θα σουτάρει και η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι

66′ ωραία ενέργεια και σουτ του Κούστα λίγο άουτ

72′ ΓΚΟΛ προσωπική ενέργεια του Σέρζιο Μούτσα, θα πλασάρει και θα κάνει το 4-0

80′ εκτέλεση φάουλ του Κουλουκούρα λίγο άουτ

90′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Σέρτζιο Μούτσα θα δώσει στον 15χρονο Δημητρίου που θα πλασάρει και θα κάνει το 5-0

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Μπάκας, Κοσυφαρίνη