Ο ένας το ήθελε πολύ και το πάλεψε μέχρι τέλους. Ο άλλος έπαιξε για να μη χάσει. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις, εκείνος που το κυνηγάει, είναι που χαμογελάει και στο φινάλε. Έτσι κι έγινε στο Ατρόμητος Αντιρρίου- Α.Ο. Ρηγανά.

Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν την νίκη για να παραμείνουν  σε τροχιά πρωταθλήματος, και με γκολ του Ντζιμάνη στο 75΄πήραν πολύτιμο εκτός έδρας «τρίποντο» και σε συνδυασμό με την ήττα του Απόλλωνα Δοκιμίου στην Λεπενού,  βρέθηκαν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας,  μετά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής.

Πολύ καλό ματς έγινε το Σάββατο στο γήπεδο του Αντιρρίου. Οι γηπεδούχοι ήταν διαβασμένοι και μπήκαν στο γήπεδο για να μπλοκάρουν τον αντίπαλο τους. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίσθηκαν με πολλές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών, εντούτοις δημιούργησαν ευκαιρίες και βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα δεκαπέντε λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης με γκολ του Ντζιμάνη

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ της αναμέτρησης

5′ σουτ του Γεωργακόπουλου αρκετά πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

10′ μακρινό συρτό σουτ του Κορομηλά, θα μπλοκάρει ο Καραδήμας

20′ σουτ του Καραχάλιου θα αποκρούσει ο Καραδήμας

26′ σουτ του Ταμπάκη αρκετά άουτ

34′ μεγάλη ευκαιρία με τον Καραχάλιο να σουτάρει από το ύψος του πέναλτυ και να περνάει λίγο άουτ

48′ σουτ του Ρουμπάτη λίγο άουτ

60′ φάση διαρκείας στην μεγάλη περιοχή και σουτ του Αριστόπουλου θα απομακρύνουν οι αμυντικοί

62′ εκτέλεση κόρνερ του Ταμπάκη κεφαλιά του Ράπτη λίγο άουτ

63′ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου κεφαλιά του Καραχάλιου ελάχιστα άουτ απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι

73′ διαμαρτυρίες των παιχτών του Ρηγανά για πέναλτυ σε ανατροπή του Τζουλιάνο Μούτσα, ο κύριος Καζανάς θα δείξει παίζεται.

74′ στην εξέλιξη της φάσης τετ α τετ του Μπούζα θα αποκρούσει ο Κατσαβοχρήστος

75′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου κεφαλιά του Καραχάλιου στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ντζιμάνης θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 0-1

Διαιτητής : Καζανάς Σ.

Βοηθοί : Κοκμοτός, Μπάξας

Ατρόμητος Αντιρρίου ( Ανδρέας Καλαβρουζιώτης)

Καραδήμας, Χαραλαμπόπουλος (82΄Ψυχογιός) Κάκκος, Ράπτης (82΄Μανιάτης), Παναγιωτόπουλος, Ταμπάκης (78΄Ζαχαρόπουλος), Γεωργακόπουλος, Μιχαλόπουλος, Ρουμπάκης, Μπούζας (87΄Κανέλλος), Κατσίκας