Φαβορί για την άνοδο στην Β΄κατηγορία είναι ο Ολυμπιακός Αγρινίου και το έδειξε το Σάββατο με αντίπαλο τον Νέο Αμφίλοχο.

Η ομάδα του Παναγιώτη Γαλάνη νίκησε με 4-0 και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Ζαχαράκης με την συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του στο 33΄ο Ευθυμίου. Ο Ζωγράφος πέντε λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε το τρίτο γκολ του Ολυμπιακού και κάπου ….εκεί τελείωσε το ματς. Ο Κωστακιώτης στο 77΄διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (4-0)

Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 22 βαθμούς ο Ολυμπιακός Αγρινίου, εφτά οι βαθμοί για τον Νέο Αμφίλοχο

Διαιτητής : Γεωργίου

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Γιαννόπουλος

Ολυμπιακός Αγρινίου (Παναγιώτης Γαλάνης)

Γκορόγιας, Σαμψώνας, Γαντζούδης Β., Κωστακιώτης Χ. , Ζαχαράκης, Κοντογιάννης, Γαντζούδης Η. (  74΄Κοκώνης, Ζωγράφος (70΄Αγγελής), Τσιαμπουλας, Κωστακιώτης Ι.