Στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας, ο Απόλλωνας Δοκιμίου πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί του Αστέρα Μεσολογγίου, σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Αιτωλικού.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27΄με σκόρερ τον Σιαμήτρο Β. (1-0) σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας Δοκιμίου….ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 55΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Π. Μακρή. Ο νεαρός Καπνιάρης στο 80΄και ο Μυλωνάς στο 88΄ πέτυχαν δυο ακόμη γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Με 10 ποδοσφαιριστές τελείωσε την αναμέτρηση ο Αστέρας Μεσολογγίου (δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) στο 82΄ο Μπαρμπαρούσης.

Στη δεύτερη θέση με 33 βαθμούς ο Απόλλωνας Δοκιμίου, παραμένει στην 6η θέση με 23 βαθμούς ο Αστέρας Μεσολογγίου.

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Πατρόπουλος, Κοσυφαρίνη

Αστέρας Μεσολογγίου (Γιάννης Ντζιβανάκης)

Κοκώρης, Κοσμάς (46΄Φράγκος), Μπαρμπαρούσης, Γεωργούσης (83΄Παπασπύρος), Γερατσιά, Ρουπάκης, Σιαμήτρος Γ. (46΄Τριώτης), Μπελλαλης, Σιαμήτρος Β.(72΄Γιαννόπουλος), Καπάι. (46΄Μαυραγάνης), Ντελής