Ό Άρης Λεπενούς επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα στο γήπεδο του Λουτρού , επικρατώντας με 4-2 του Αμβρακικού.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι πήραν προβάδισμα στο 13΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιούνη (φωτο). ΄Με τον ίδιο τρόπο απάντησαν οι γηπεδούχοι (28΄πεν. Γιώτης 1-1). Ο Παγώνης στο 36΄ πέτυχε το δεύτερο γκολ του Άρη (1-2 αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου)

Στην επανάληψη το γρήγορο γκολ του Πετανίτη (47΄), καθώς και ένα ακόμη γκολ από τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας Παναγιώτη Τσιούνη (59΄) έδωσαν προβάδισμα στον  Άρη Λεπενούς (1-4). Το τελικό αποτέλεσμα (2-4) διαμόρφωσε στο 64΄ο Γιώτης.

Ο Άρης Λεπενούς πέτυχε την όγδοη νίκη του στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην προνομιούχο πεντάδα της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλέι-οφ. Στους εννέα βαθμούς παρέμεινε ο Αμβρακικός Λουτρού και πλέον αρχίζει να ανησυχεί….όσο αφορά την παραμονή στη κατηγορία.

Διαιτητής : Βλαχοδήμος

Βοηθοί : Κουτρομάνος, Ξύστρας