Ο Όμηρος Νεοχωρίου συνέχισε την νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (1ος όμιλος) επικρατώντας εκτός έδρας με 3-0 του Αστέρα Αγρινίου .

Ο Αστέρας Αγρινίου παρά την ήττα του, έκανε καλή εμφάνιση. Το πάλεψε και χρειάστηκε να μείνει με παίκτη λιγότερο για να μπορέσει ο Όμηρος Νεοχωρίου να κάμψει την αντίστασή του.

Η αποβολή του Βασιλάρη στο 75′ είχε ως αποτέλεσμα να ενταθεί η πίεση των φιλοξενούμενων, και πέντε λεπτά αργότερα (80΄) να ανοίξουν στο σκορ με τον Κουκουρδέλη. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 85΄ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του και ένα λεπτό αργότερα ο Τσιφοπανόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 0-3

Παραμένει στη κορυφή της βαθμολογίας ο ΄Ομηρος Νεοχωρίου με 34 βαθμούς. 17 βαθμούς έχει ο Αστέρας Αγρινίου

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Γιαννόπουλος