Δόξα Καινουργίου και Αστέρας Καμαρούλας έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν από ένα βαθμό με τις δυο ομάδες να ήθελαν κάτι παραπάνω από αυτό το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι θέλουν  βαθμούς για παραμονή στην κατηγορία, οι φιλοξενούμενοι θέλουν βαθμούς για άνοδο στην Α΄κατηγορία.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΠΑΝΟΣ ΒΑΤΣΙΟΣ

Η Δόξα έκανε το καλύτερο παιχνίδι από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος, από την άλλη μεριά ο  Αστέρας Καμαρούλας αν και βρέθηκε να προηγείται στο σκορ εντούτοις δεν κατάφερε να φύγει με το «τρίποντο».

Ήταν ένα δυνατό ματς, ανάμεσα σε δυο ομάδες με διαφορετικούς στόχους, που ήθελαν την νίκη. Υπήρξαν ευκαιρίες εκατέρωθεν αλλά κανείς δεν πανηγύρισε την νίκη! Και τα δυο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο β΄ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με την συμπλήρωση μια ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο τελευταίο δεκάλεπτο ισοφάρισαν, χάνοντας ακόμη και δυο ευκαιρίες για την πολυπόθητη νίκη.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

9΄ Ο Σαμαράς μπλοκάρει την μπάλα πριν ο Σοροβός γίνει επικίνδυνος για την εστία του

14΄Κοντινό πλασέ του Ροδίτη, ο Κωστής απομακρύνει την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα

41΄Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ροδίτη, ο Γιώτης απομακρύνει την μπάλα

43΄Σουτ του Ελευθερίου, απομακρύνει σε κόρνερ ο Λυμπέρης

48΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα, απομακρύνει σε κορνερ ο Λυμπέρης

51΄Σουτ Ροδίτη, η μπάλα στα χέρια του Σαμαρά

63΄ΓΚΟΛ 0-1 Σκόρερ ο Κουκουγιάννης με δυνατό σουτ

83΄ΓΚΟΛ 1-1 Ατομική προσπάθεια του Καραθάνου, κάνει την σέντρα και ο επερχόμενος Τζίκα με σουτ ισοφαρίζει

91΄ Τετατετ Καραθάνου η μπάλα άουτ

93΄ Τελευταία ευκαιρία για την Δόξα σε αντεπίθεση, αλλά ο Μυζήθρας δεν κατόρθωσε να την εκμεταλλευτεί….

Διαιτητής : Καζανάς Σ.

Βοηθοί : Ροδάτος, Ξύστρας