Με 5-0 επικράτησε ο ΠΑΟ Καλυβίων του Α.Ο. Χάλκειας το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο Καλυβίων. Οι φιλοξενούμενοι σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο είχαν τον έλεγχο του αγώνα, έχασαν μοναδική ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα με τον Κατσαντώνη στο 13ο λεπτό, αλλά δεν είχαν κάποιες αλλες ευκαιρίες σε αντίθεση με του γηπεδούχους που με αντεπιθέσεις και στημένα δημιουργούσαν κινδύνους στην εστία του Κατσαντώνη. Σε μια τέτοια φάση οι γηπεδούχοι βρήκαν γκόλ απο στημένο στο 38ο λεπτό ενώ τρία λεπτά αργότερα σε αντεπίθεση διπλασίασαν τον δείκτη του σκόρ που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Ρεπορτάζ-φωτογραφίες: Άγγελος Πολύζος

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Καλυβιώτες βρήκαν και τρίτο γκόλ με τον Ζαχαράτο, και λίγο αργότερα οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες καθώς Καρύμπας και Κ.Κατσαντώνης μετά απο επεισόδιο μεταξύ τους είδαν την κόκκινη κάρτα.

Στο 65ο λεπτό ο Τσεκούρας βλέπει την μπάλα να καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Ζώη χάνοντας ευκαιρία να ξαναμπεί η ομάδα του στο μάτς, για να έρθει ο Σωτήρης Τασούλης με δύο γκόλ στο 77′ και 80′ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Λ.Βλαχοδήμος – Βοηθοί:Λ. Καραπιπέρης, Κ. Καζανάς

Φάσεις και γκόλ:

6′ Συρτό σούτ του Τασούλη μπλοκάρει ο Κατσαντώνης
13′ Ο Τσακάλης με κάθετη βγάζει τον Κ. Κατσαντώνη απέναντι απο τον Ζώη που τον πλασάρει με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει εντυπωσιακά.
21′ Ο Τασούλης με εκπληκτικό τακουνάκι βγάζει στην αντεπίθεση τον Κονδύλη και αυτός βιάζεται να κάνει το σούτ και δίνει την ευκαιρία στον Κατσαντώνη να αποκρούσει και να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια
38′ Γκόλ 1-0: Ο Καρύμπας εκτελεί φάουλ απο δεξιά ο Ζαχαράτος πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Καρασάββα και καταλήγει στα δίχτυα του Κατσαντώνη
41′ Γκόλ 2-0: Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Τασούλη που βγάζει “συστημένη” σέντρα στο κεφάλι του Κονδύλη που δεν δυσκολεύεται να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
51′ Ατομική προσπάθεια και σούτ του Τασούλη αποκρούει σε κόρνερ ο Κατσαντώνης
52′ Γκόλ 3-0: Ο Τασούλης εκτελεί το κόρνερ και ο Ζαχαράτος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
65′ Ατομική προσπάθεια αποαριστερά του Τσεκούρα απο αριστερά που κάνει το σούτ απο την γωνία της μικρής περιοχής με την μπάλα να καταλήγει στη ρίζα του δεξιού δοκαριού και στη συνέχεια μπλοκάρει ο Ζώης
72′ Συρτό σούτ του Κονδύλη άουτ
74′ Σέντρα σούτ του Καραλή άουτ.
77′ Γκόλ 4-0: Σούτ του Τασούλη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι σκάει στο έδαφος και καταλήγει στην αγκαλιά του Κατσαντώνη με τον βοηθό να δείχνει σέντρα καθώς η μπάλα είχε περάσει την γραμμή.
80′ Γκόλ 5-0: Ο Χετάι δευτερόλεπτα πριν βγεί απο τον αγώνα βγάζει διαγώνια μπαλιά στον Τασούλη και αυτός δεν δυσκολεύεται να στείλει με σούτ την μπάλα στα δίχτυα
89′ Κόρνερ του Τασούλη στο δεύτερο δοκάρι ο Στρατόπουλος με πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ

Συνθέσεις:

ΠΑΟ Καλυβίων (Ανδρέας Κονδύλης): Ζώης (81′ Π. Ζαχαράτος), Αλεξόπουλος (2′ λ.τ. Ζαπαντιώτης), Καραλής, Πολίτης, Καρύμπας, Χ.Ζαχαράτος, Χετάι (81′ Α. Μπελεβώνης), Αναστασίου (81′ Πατσιαούρας), Κονδύλης (73′ Στρατόπουλος), Τασούλης, Καρασάββας.

Α.Ο. Χάλκειας (Γιώργος Καλαβρουζιώτης: Γ.Κατσαντώνης, Λαουρδέκης, Σαρρής (53′ Μουζακίτης), Η.Καλαβρουζιώτης, Ζαχόπουλος, Καπαίος, Σατραντζέμης, Τσεκούρας (70′ Ζαχόπουλος), Κ. Κατσαντώνης, Γιαβρούτας (70′ Γ. Καλαβρουζιώτης), Τσακάλης (53′ Καραπάνος)