Πετυχαίνοντας και τα δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου νίκησε με 2-0 τον ΑΟ Ζευγαρακίου στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας, σε αγώνα που έγινε στο Β. ΔΑΚ Αγρινίου

Οι νικητές ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια πήραν τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Η πρώτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους ήταν στο 15΄με κοντινή κεφαλιά του Ζωγράφου ελάχιστα άουτ. Εννέα λεπτά αργότερα όμως ο Ζωγράφος εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο την εκτέλεση φάουλ του Κ. Κοκκώνη και με κεφαλιά δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 29΄ σουτ του Καμμένου απομακρύνει θαυμάσια σε κόρνερ ο Κρέτσης, ενώ στο 34΄ ο Κουλουκούρας σε καλή θέση μέσα στην περιοχή της «Ένωσης»  προσπάθησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά βρίσκει την πλάτη του Αλ. Ρόκκου και καταλήγει κόρνερ..

Στην επόμενη φάση η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου διπλασιάζει τα τέρματά της με σουτ του Κ. Κοκκώνη, μετά από θαυμάσια μπαλιά του Καμζέλα. Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη μια ευκαιρία για γκολ στο 39΄με τον Προβίδα, αλλά ο αμυντικός χάφ της «Ένωσης»  έκανε άσχημο κοντρόλ στην τελική προσπάθεια..

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο κύλησε το β΄ημίχρονο με το 2-0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί : Μπουκουβάλας, Δανιάς