Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε ο ΑΟ. Ρηγανά  και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για να πλησιάσει στον βαθμολογικό πίνακα τον πρωτοπόρο Παναγρινιακό. Η ομάδα του Άγγελου Πανέτα νίκησε με 4-1 τον Άρη Λεπενούς και σε συνδυαμό με την ισοπαλία του Απόλλωνα στη Νάυπακτο βρέθηκε μόνος του στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 37 βαθμούς

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους , καθώς με το…καλημέρα προηγήθηκαν (2΄) με σκόρερ τον Βασιλάρη. Ο Σέρτζιο Μούτσα στο 22΄και ο Τζουλιάνο Μούτσα στο 45΄πέτυχαν δυο ακόμη γκολ για τον Α.Ο. Ρηγανά (3-0 αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου) και κάπου ..εκεί τελείωσε η αναμέτρηση.

Οι πολλές αλλαγές και των δυο τεχνικών στο β΄ ημίχρονο όμως έριξαν το ρυθμό του αγώνα. Ό Άρης Λεπενούς μείωσε με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος Παναγιώτης Τσιούνη (85΄εύστοχο χτύπημα πέναλτι), για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο νεαρός Μελικώκης στο φινάλε της αναμέτρησης.

Δυο δοκάρια για τους γηπεδούχους με Τ. Μούτσα, και Αριστόπουλο, δοκάρι είχε και ο Άρης Λεπενούς με τον Παγώνη.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

2′ ΓΚΟΛ εξαιρετική ενέργεια του Μούτσι έξω από την μεγάλη περιοχή και πάσα στην πλάτη της άμυνας, εκεί όπου θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ ο Βασιλάρης και με πλασέ θα κάνει το 1-0

13′ εκτέλεση φάουλ του Παγώνη  από τα αριστερά, κεφαλιά του Λιούλιου θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

21′ εκτέλεση κόρνερ του Τζουλιάνο Μούτσα η μπάλα θα βρει σε αμυντικό και θα καταλήξει στο κάθετο δοκάρι

22′ ΓΚΟΛ μακρινό σουτ του Σέρτζιο Μούτσα στα δίχτυα του Γεωργίου 2-0

31′ ευκαιρία για την Λεπενού με τον Τσιούνη να βγαίνει σε πλεονεκτική θέση μόνος του στην μεγάλη περιοχή, ο Κατσαβοχρήστος να του κλείνει το οπτικό πεδίο και να διώχνει σε κόρνερ

32′ σέντρα του Κοντού κεφαλιά του Πελεκάνου στα χέρια του Γεωργίου

45′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζουλιάνο Μούτσα στα δίχτυα 3-0

50′ δυνατό σουτ του Τσιούνη μέσα από την μεγάλη περιοχή θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

53′ ωραία ενέργεια και σουτ του Παγώνη στο οριζόντιο δοκάρι

62′ συρτό σουτ του Αριστόπουλου λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι

71′ μακρινό σουτ του Πελεκάνου άουτ

77′ σουτ του Πελεκάνου θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Γεωργίου

85′ ΓΚΟΛ ανατροπή του Τσιούνη από τον Καραχάλιο και πέναλτι για την Λεπενού. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο ίδιος και θα κάνει το 3-1

89′ ΓΚΟΛ δυνατό σουτ του Μελικώκη έξω από την περιοχή, η μπάλα θα κοντράρει σε σώμα αμυντικού και θα καταλήξει στα δίχτυα 4-1

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Κουτρομάνος, Κεφαλής