Ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου νίκησε με 3-1 τον Ολυμπιακό Αγρινίου σε ματς που έγινε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο (Χρήστος Ζαχαράκης) και βρέθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας του νομού.

Οι νικητές ξεκίνησαν επιθετικά την αναμέτρηση και προηγήθηκαν με …γκολ από τα αποδυτήρια!! Μόλις στο 5΄ ο Κόκκαλης με συρτό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Αγγελακόπουλου.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με εκτέλεση φάουλ του Ζαχαράκη στο 22΄, αλλά στην συνέχεια της αναμέτρησης ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου ήταν αρκετά επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις κυρίως με τον Κόκκαλη, Κορδάτο και Ρήγα.

Στο 23΄γυριστό σουτ του Κορδάτου η μπάλα ελάχιστα άουτ, και δέκα λεπτά αργότερα ο Κακούρης με σουτ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού Παναιτωλίου.(0-2 σκορ πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι στο 60΄ με τον Κόκκαλη δημιούργησαν μια ακόμη ευκαιρία, αλλά ο Αγγελακόπουλος μπλόκαρε την μπάλα, και στο 68΄ο Ρήγας πέτυχε με θαυμάσιο «ψαλίδι» το γκολ της χρονιάς για τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου (0-3), γκολ το οποίο πανηγύρισε «έξαλλα» ο επιθετικός της ομάδας του Παναιτωλίου

Δυο λεπτά αργότερα ο Κωστακιώτης βρέθηκε σε θέση τετατετ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ, και στο 75΄ο Κωστακιώτης και πάλι με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-3

Μετά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 30 βαθμούς. Έναν βαθμό πίσω ακολουθεί ο Ολυμπιακός Αγρινίου με 29 βαθμούς.

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί : Κοσυφαρίνη, Ντρέλιας