Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας, η Α.Ε Αγίου Δημητρίου νίκησε με 3-0 τον Κεραυνό Γαβαλούς

Τη νίκη ωστόσο επισκίασε ο άσχημος τραυματισμός του ποδοσφαιριστή της Α.Ε. Αγίου Δημητρίου, Ζωγράφου, καθώς φαίνεται να γύρισε το γόνατό του λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου σε ανύποπτη φάση.

Ο παίκτης μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και αναμένεται να υποβληθεί σε μαγνητική για το ακριβές μέγεθος του τραυματισμού.

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν επιθετικά την αναμέτρηση και δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ  :

10΄ Δυνατό σουτ του Σπυριλιώτη απομακρύνει σε κόρνερ ο νεαρός Καραγιάννης

11΄Κοντινό σουτ του Ρόκκου άουτ

13΄Μετά από σέντρα του Πριόβολου, κεφαλια του Σπυριλιώτη, και πάλι ο Καραγιάννης απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του

18΄Μακρινό σουτ του Μπίστα άουτ

21΄Σουτ Χισενάι, απομακρύνει ο Καραγιάννης, στην συνέχεια η μπάλα βρίσκει το δοκάρι και  καταλήγει άουτ.

Με το ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου (49΄), μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καμμένου, ο Καμζέλας με κεφαλιά δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 69΄η «Ένωση» διπλασίασε τα τέρματα με σκόρερ τον Καμμένο, ο οποίος εκμεταλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την κακή εκτίμηση της φάσης από τον Καραγιάννη.

Ο Κεραυνός Γαβαλούς είχε καλή στιγμή να μειώσει το σκορ  στο 73΄με τον Θεοδωρόπουλο, αλλά ο Ρόκκος απομάκρυνε τον κίνδυνο για την εστία του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε, και πάλι ο Καμμένος με σουτ από το ύψος της περιοχής στο φινάλε της αναμέτρησης.

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Ροκοπάνος, Ροδάτος