Με «δημιουργό» τον Τουρλίδα ο οποίος έδωσε 3 ασιστ και διπλούς σκόρερ Αγγέλη και Χ. Κοσμά, ο Παναγρινιακός νίκησε με 5-1 τον Αστέρα Μεσολογγίου, μια αγωνιστική πριν την λήξη του πρωταθλήματος και πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας, χωρίς την διαδικασία των πλέι-όφ.

Το πρώτο ημίχρονο η νεανική ομάδα του Αστέρα, με σωστή αμυντική γραμμή κατάφερε και περιόρισε τους επιθετικούς του Παναγρινιακού, για περίπου 30 λεπτά. Στην συνέχεια οι πρωταθλητές…πάτησαν γκάζι πέτυχαν δυο γκολ με σκόρερ τον Αγγέλη, και στην επανάληψη η είσοδος των Χ. Κοσμά, Βασιλόγιαννη, καθώς και του Μακρυπίδη, ο οποίος ξεπέρασε τον τραυματισμό του, ανέβασαν τον δείχτη του σκορ.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

4΄Ατομική προσπάθεια Τουρλάδα από τα αριστερά, παράλληλη σέντρα , η μπάλα στον Αγγέλη, οι αμυντικοί απομακρύνουν πριν καταλήξει στα δίχτυα

30΄  ΓΚΟΛ 1-0 Ο Αγγέλης με δυνατό σουτ δίνει προβάδισμα στον Παναγρινιακό, προηγήθηκε παράλληλη σέντρα του Τουρίδα προς τον σκόρερ

42΄ ΓΚΟΛ 2-0 Ατομική προσπάθεια του Κοντογιάννη από τα δεξιά, η μπάλα στον Αγγέλη που διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του

47΄Σέντρα του Παναγιωτόπουλου, ο Βασιλόγιαννης περνάει την μπάλα πάνω από τον Κοκωρη, αλλά πριν καταλήξει στα δίχτυα ο Νασιόπουλος με κεφαλιά απομάκρυνε τον κίνδυνο για την εστία του

56΄Δυνατό σουτ του Βασιλόγιαννη η μπάλα άουτ

63΄Δυνατό  μακρινό σουτ του Ρουπάκη, ο Μπότας σε κόρνερ

67΄ ΓΚΟΛ 3-0 Ατομική προσπάθεια Τουρλίδα, η μπάλα στον Χ. Κοσμά που με σουτ διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του

70΄ΓΚΟΛ 4-0 Από μια ακόμη ασίστ του Τουρλίδα, ο Μακρυπίδης πετυχαίνει το τέταρτο γκολ του Παναγρινιακού

80΄ΓΚΟΛ 5-0 Σκόρερ ο Χ. Κοσμάς με σουτ μετά από πάσα του Σταμάτη

81΄Σουτ Σιαμήτρου Β., ο Μπότας απο0μακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του

83΄ΓΚΟΛ 5-1 Ο Φράγκος με σουτ έξω από την περιοχή διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Ροκοπάνος