Οι κυριότερες φάσεις

Α΄ημίχρονο

1′: Ο Γουνδουλάκης κλέβει την μπάλα, κάνει και ένα σουτ από μακριά και αστοχεί.

2′: Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Κουλιμπαλί βγάζει τη σέντρα από δεξιά, κακή απομάκρυνση από τον Κούσα και ο Μουνάφο αστοχεί με σουτ από το ημικύκλιο.

8′: Ξεφεύγει από τον προσωπικό του αντίπαλο ο Κάπελ, κάνει και το σουτ από το ημικύκλιο και ο Σωτηρίου αποκρούει.

7′: ΓΚΟΛ  1-0 Ο Γουνδουλάκης παίρνει την μπάλα, κάνει κάποια μέτρα με αυτή και στη συνέχεια με ωραίο σουτ εκτός περιοχής σκοράρει. Πολύ κακή η αντίδραση της άμυνας του Παναιτωλικού, τα στόπερ έκαναν πίσω βήματα ενώ απουσίασαν και οι μέσοι.

18′: Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Αποστολόπουλος φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, κάνει δυνατό σουτ αλλά προς το κέντρο της εστίας και ο Κυριακίδης αποκρούει

21′: Ο Μιλούνοβιτς εκτελεί κόρνερ, ο Γουνδουλάκης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.
30′: Ο Ρουσκουσέδα πιάνει σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά.

35′: Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Κουλιμπαλί μπαίνει στην περιοχή, γυρνάει στον Ράμος, εκείνος με τακουνάκι στρώνει στον Μιλούνοβιτς και ο Κυριακίδης αποκρούει το σουτ του Σέρβου.

40′: Ο Κέβιν εκτελεί το φάουλ, ο Μουνιός παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω.

42′: Σουτ στην κίνηση από τον Πάουλο, άουτ φεύγει η μπάλα.

45’+1: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Γίνεται το γύρισμα από δεξιά προς τον Ράμος κι εκείνος από ιδανική θέση δεν νικά τον Κυριακίδη. Κοντράρει το δεύτερο σουτ του.

Β΄ημίχρονο

51′: Αποβάλλεται ο Μουνιός, με δέκα ο Παναιτωλικός. Λανθασμένη υπόδειξη από τον ρέφερι…..

61′: Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Μιλούνοβιτς εκτελεί πλασαριστά κόρνερ, ο Μουνάφο κάνει τη σέντρα, ο Ράμος παίρνει την κεφαλιά από κοντά και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

62′: Εντυπωσιακό τάκλιν του Κουλιμπαλί, ο οποίος κόβει την τελευταία στιγμή τον Ρουσκουσέδα που είχε μπει στην περιοχή και ετοιμαζόταν να πλασάρει.

63′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μαρκόφσκι παίζει το 1-2 με τον Κλέσιο και ο τελευταίος από μέσα δεξιά με σουτ στην κίνηση αστοχεί.

67′: Γίνεται η σέντρα από τον Βάντερσον, ο Γουνδουλάκης πιάνει σουτ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι και αστοχεί.

87′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ  1-1

Ο Φερέιρα εκτελεί φάουλ από δεξιά προς το δεύτερο δοκάρι, ο Μαρκόφσκι παίρνει την κεφαλιά και από κοντά νικά τον Σωτηρίου.

90’+1: Ο Δημήτρης βγάζει τη σέντρα, ο Μενδρινός πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

90’+4: Ο Ράμος κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί άλλη μία καλή επέμβαση.