Ο Παναιτωλικός πήρε άλλον έναν βαθμό αποσπώντας το Σάββατο (11/3) ισοπαλία από τον ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά το αξιοσημείωτο είναι ότι πάλι δεν δέχθηκε γκολ.

Οι Αγρινιώτες έχουν πλέον καταφέρει να διατηρήσουν απαραβίαστη την εστία τους για τρία σερί ματς και… υπαίτιος είναι ο Δημήτρης Κυριακίδης.

Συγκεκριμένα, ο γκολκίπερ των Αγρινιωτών δεν έχει χρειαστεί να μαζέψει την μπάλα από τα δίχτυα του για 323 αγωνιστικά λεπτά!

Ο τελευταίος που τον νίκησε ήταν ο Χρήστος Καρυπίδης στις 19 Φεβρουαρίου που στο 55’ έκανε το 0-2 για τον Πλατανιά στο Αγρίνιο.

Στα υπόλοιπα 40 λεπτά εκείνου του ματς δεν δέχθηκε άλλο γκολ, ενώ στην «καθαρή» παρουσία του προστίθενται και τα 95 λεπτά στη Κέρκυρα (0-0), τα 94 με τον Λεβαδειακό (2-0) και τα 94 με τον ΠΑΣ.