Ο Νέος Αμφίλοχος πραγματοποίησε θαυμάσια εμφάνιση και πήρε την πρώτη νίκη στο γήπεδο του.

Σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Αμφιλοχίας ο Νέος Αμφίλοχος νίκησε με 4-1 την ομάδα της Καστοριάς. Οι νικητές ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και δεν συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες απέναντι στην ουραγό Καστοριά

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Ζοτάι ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 34΄ο Απ. Τσιούνης θα πετύχει το δεύτερο γκολ του Αμφίλοχου , και στο φινάλε του ημιχρόνου και πάλι ο Απ. Τσιούνης θα κάνει το 3-0

Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και στο 63΄ο Απ. Τσιούνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα πετύχει το τρίτο προσωπικό του γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στις καθυστερήσεις του αγώνα με πέναλτι του Αστράουσκας.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κουφογιάννης  με βοηθούς τους Χλεμπογιάννη και Τσιπουρά