Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναιτωλικός -Λάρισα, με ώρα ένερξης στις 17.15

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Τσέναμο, Μαρινάκης, Μιχάι, Χαντάκιας, Ρότσα, Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο, Μάζουρεκ, Μοράρ, Ντίας, Μαρκόφσκι.
ΑΕΛ
Μπόζοβιτς, Μασούρας, Ζίζιτς, Φάρκας, Ρέντζας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Λεοζίνιο, Κριζμάν, Ντέλετιτς, Ναζλίδης
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Νικολακάκης (Ηρακλείου) 4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Οι κυριότερες φάσεις

1′: Μακρινό σουτ του Μάζουρεκ, άουτ η μπάλα.

5′: Μακρινό σουτ του Πάουλο, άουτ η μπάλα.

11′: Μακρινό σουτ ο Ντέλετιτς, ψηλά η μπάλα.

12′: ΓΚΟΛ 1-0  για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

Σε φάση διαρκείας …..Πολύ κακό διώξιμο του Μασούρα πάνω στον Μοράρ, εκείνος κάνει την πάσα, ο Ρέντζας διώχνοντας του την ξαναδίνει και ο Ρουμάνος τελειώνει τη φάση για το 1-0 από μέσα αριστερά.

14′: Κίτρινη στον Πάουλο

17′: Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Η μπάλα φτάνει στον Λεοζίνιο, εκείνος κοντρολάρει και με το αριστερό αστοχεί από θέση μέσα δεξιά.

19′: Σουτ εκτός περιοχής του Μπεχαράνο, άουτ η μπάλα.

21′: Μακρινό σουτ του Κριζμάν, μπλοκάρει ο Τσέναμο

Κοντρολάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

34′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ  2-0 !!!

Τρομερό σόλο από τον Μάζουρεκ, ο οποίος περνά όποιον θέλει και με εξαιρετικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από μακριά. Πολύ ωραίο γκολ.

39′: Κίτρινη στον Φάρκας.

42′: Σέντρα από αριστερά, ο Λεοζίνιο παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

Ημίχρονο στο Αγρίνιο 2-0 ο Παναιτωλικός

46′: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

46′: Κίτρινη στον Αγκάνοβιτς.

48′: 2-1 ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

Ο Ναζλίδης κλέβει και δίνει στον Λεοζίνιο, εκείνος κάνει το σκαφτό πλασέ και μειώνει.

51′: Μαρκόβσκι και Μάζουρεκ βγήκαν επικίνδυνα στην αντεπίθεση, αλλά τα χάλασαν στο φινάλε.

63′: Καλό σουτ του Ναζλίδη εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Τσέναμο.

64′: Στη θέση του Μοράρ ο Κλέσιο για τον Παναιτωλικό.

65′: Ο Ρέντζας βγάζει τη σέντρα, ο Ντέλετιτς κάνει αδύναμο γυριστό και ο Τσέναμο μπλοκάρει.

66′: Κίτρινη στον Μαρκόβσκι.

67′: Κίτρινη στον Κριζμάν.

68′: Στη θέση του Μαρκόβσκι ο Ρόσα για τον Παναιτωλικό.

70′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό . Μέσα στην περιοχή από δεξιά ο Ντίας, ξεμαρκάρεται, προσπαθεί να βρει τον Μάζουρεκ, αλλά δεν τα καταφέρνει.

72′: Σουτ του Κρίζμαν εντός περιοχής, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Τσέναμο.

73′: Σουτ εκτός περιοχής του Ρόσα, άουτ η μπάλα.

75′: Στη θέση του Μάζουρεκ ο Λόπες για τον Παναιτωλικό.

79′: Μακρινό σου του Λόπες, άουτ η μπάλα.

81′: Λαγός αντί Φάρκας για την ΑΕΛ.

85′: Κακή επιλογή του Μπόζοβιτς, κακή και η αντίδραση του Μασούρα, ο Ρόσα παίρνει την μπάλα και αστοχεί.

88′: Δεν υπάρχει οφσάιντ στον Ρόσα, κακώς σηκώνεται το σημαιάκι.

89′: Γιαννιτσάνης αντί Λεοζίνιο για την ΑΕΛ.

90’+1: Κίτρινη στον Ρότσα.

90’+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

Ο Ρόσα συγκλίνει από αριστερά, κάνει δυνατό σκαστό σουτ και νικά τον Μπόζοβιτς.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναιτωλικό με 3-1.