Μία ακόμα παράσταση… για ένα ρόλο για την U17 του ΠΑΟΚ, που νίκησαν άνετα την αντίστοιχη ομάδα του Παναιτωλικού.

Οι πιτσιρικάδες του “Δικεφάλου του Βορρά” επικράτησαν με 7-0 των νεαρών Αγρινιωτώνγια την 6η αγωνιστική της Super League U17.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους νεαρούς γηπεδούχους, που έβαλαν και τα επτά γκολ τους στο πρώτο ημίχρονο.

Την αρχή έκανε ο Ρούμιαντσεβ για το 1-0 στο 22ο λεπτό, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να δίνει και την ασίστ τρία λεπτά αργότερα στον Κούτσια, για το δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ.

Στο 29ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Κωνσταντέλιας, που έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ, ήταν ο σκόρερ του τρίτου τέρματος.

Πάλι τρία λεπτά αργότερα, ο Ρούμιαντσεβ έκανε το 4-0 για την καταιγιστική ομάδα των ακαδημιών του Δικεφάλου, ενώ ο Κωνσταντέλιας βρήκε εκ νέου γκολ στο 39ο λεπτό για το 5-0.

Ο χορός των τερμάτων δεν έκλεισε εκεί, μιας και ο Κουτεντάκης έβαλε το έκτο γκολ για τους “Ασπρόμαυρους“, στο 41ο λεπτό, και ο Κωνσταντέλιας διαμόρφωσε το τελικό σκορ, και το προσωπικό του χατ-τρικ, στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι ρυθμοί έπεσαν και το σκορ του πρώτου μέρους ήταν και το τελικό, όπως προείπαμε.

Έτσι οι νεαροί Θεσσαλονικείς βρίσκονται μόνοι πρώτοι με 18 βαθμούς και 6/6 νίκες, σε αντίθεση με την U17 του Παναιτωλικού που είναι τέταρτη με 7 βαθμούς.