Με το εντυπωσιακό 5-2 επικράτησε ο Παναθηναϊκός του Παναιτωλικούγια την πρεμιέρα της Super League U15.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησαν την νεά σεζόν οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού, αν και ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στο 20΄με σκόρερ τον Γιωτόπουλο

Το “τριφύλλι” χρειάστηκε λίγο χρόνο προκειμένου να… επανέλθει και με δράστη τον Μπρέγκου, στο 37′, έκανε το 1-1, ενώ, μόλις τρία λεπτά αργότερα, ο Γεωργουλάκης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έκανε την ολική ανατροπή.

Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Παναθηναϊκός αγωνιζόταν με ποδοσφαιριστή λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι “πράσινοι” ήταν το ίδιο πιεστικοί και με σκόρερ τον Κορρέ στο 52′, διεύρυναν το προβάδισμα τους.

Πάντως, ο μαχητικός Παναιτωλικός κατάφερε να αντιδράσει γρήγορα και να κάνει το 3-2, ξανά με τον Γιωτόπουλο, δείχνοντας ότι δεν ήταν πρόθυμος να… παρατήσει το παιχνίδι τόσο εύκολα.

Ωστόσο, ο Παναθηναϊκός έδειξε ψυχραιμία και με δράστη για ακόμη μια φορά τον Μπρέγκου, έκανε το 4-2 στο 72′, ενώ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, ο Σιακκάς έγραψε το τελικό 5-2.