ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Με πρωταγωνιστική τον Νίκο Αθανασίου που πέτυχε 3 γκολ ο Απόλλωνας Δοκιμίου μετέτρεψε σε μονόλογο την αναμέτρηση με τον Ατρόμητο Αντιρρίου, (5-0 τελικό σκορ) και τον άφησε στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα.

Οι ποδοσφαιριστές του Θόδωρου Λαυράνου προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 , έχοντας ουσιαστικά κλειδώσει την νίκη, απέναντι στον αδύναμο Ατρόμητο, που αντιστάθηκε όσο μπορούσε στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης. Στην συνέχεια κατέρρευσε….

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

2΄Σέντρα Δαλαγιώργου από δεξιά, κεφαλιά Μυλωνά αουτ

17΄Μακρινό σουτ του Κωστακιώτη, μπλοκάρει την μπάλα ο Χασαπογιάννης

18΄ΓΚΟΛ 1-0 Ατομική προσπάθεια του Στραβοδήμου από τα δεξιά, κάνει την συρτή σέντρα και ο Αθανασίου με κοντινό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

20΄Σέντρα Καραχάλιου από τα δεξιά, κεφαλιά Μακρή άουτ

40΄ ΓΚΟΛ 2-0 Κεφαλιά πάσα του Κωστακιώτη προς τον Α. Κορομηλά, ο οποίος πέρασε όμορφα την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα πρτυχαίνοντας το δεύτερο γκολ της ομάδας του

52΄ΓΚΟΛ 3-0 Ο Στραβοδήμος δίνει την μπάλα στον Αθανασίου που από το σημείο του πέναλτι με σουτ αυξάνει τον δείχτη του σκορ

60΄ΓΚΟΛ 4-0 Ο Α. Κορομηλάς με μακρινό δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!!

62΄ΓΚΟΛ 5-0 Μετά από μπαλιά του Κοτρότσου ο Αθανασίου με ψιλοκρεμαστό σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα