Ο ΑΟ Ρηγανά πέτυχε δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την γηπεδούχο ΑΕΚ Αγίου Κων/ νου με 2-0, σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Οι νικητές ήταν ανώτεροι κυρίως στο β΄ ημίχρονο και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης απέναντι στην ΑΕΚ που στην φετινή περίοδο στηρίζεται περισσότερο στους νεαρούς ποδοσφαιριστές από τα τμήματα υποδομής του συλλόγου.

Έτσι, η ομάδα του ΑΟ Ρηγανά έκανε το τέσσερα στα τέσσερα και συνεχίζει στην κορυφή, στον 2ο όμιλο της Β΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης.

1′ Σουτ του Βλάχου θα μπλοκάρει ο Καραδήμας

19′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα θα μπλοκάρει ο Πριόβολος

21′ Ωραία ενέργεια των παικτών του Ρηγανά απ τα δεξιά θα πασάρει ο Τύμπας στον Πελεκάνο το πλασέ του οποίου θα μπλοκάρει ο Πριόβολος

37′ Τετ α τετ Πελεκάνου θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Πριόβολος

42′ Σουτ του Τύμπα λίγο άουτ

50′ ΓΚΟΛ 0-1 ωραίο σουτ του Πελεκάνου στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά με κεφαλιά ψαράκι ο Ντζιμάνης θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα

56′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μικρόπουλο να πλασάρει απ το ύψος της μικρής περιοχης πάνω απ το δοκάρι

57′ Σουτ Καρύμπα πάνω απ το δοκάρι

68′ Δοκάρι σε κεφαλιά του Χολιασμένου μετά από φάουλ του Τσούφη

71′ ΓΚΟΛ σέντρα του Μπιτσικώκου στην περιοχή , κεφαλιά του Πελεκάνου στο κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μικρόπουλος με σούτ θα κάνει το 0-2

87′ Τετ α τετ Πελεκάνου θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Πριόβολος

Διαιτητής : Τσοπλάκος

Βοηθοί : Κωσταράς, Κολοσιώνης

ΑΕΚ Αγίου Κων/ νου (Βασίλης Βασιλόπουλος)

Πριόβολος, Χολιασμένος, Παπαβασιλείου (76  Λιάτσος Π), Χαραμής (56΄Τσούφης), Βλάχος, Λιάτσος Α. (57΄Στεφανίδης), Χρόνης, Βασιλόπουλος, Μπακέλας, Καπετανάκης, Κολοβάκης (57΄Ροδάτος)