Στο ντέρμπι της Γ΄ κατηγορίας ο ΑΟ  Σκουτεράς πέρασε εύκολα από το γήπεδο του Λουτρού απέναντι στο Άρωμα Βαρετάδας,(0-3) και βρέθηκε στην πρώτη θέση του Βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς σε 7 αγώνες

Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπος και οι ομάδες είχαν κάποια μακρινά σουτ χωρίς να ανησυχήσουν ιδιαίτερα οι δυο  τερματοφύλακες.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι έγινε ένα ανοιχτό παιχνίδι, με την Σκουτερά να παίρνει προβάδισμα στο σκορ στο 65΄με σουτ του Σκέβα. Ο Κ. Καραγιώργος με δυο προσωπικά του γκολ, στο 76΄με κεφαλιά και στο 84΄με ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Ο προπονητής του ΑΟ Σκουτεράς Γιώργος Αρμύρας χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές:

Κόκκαλης Τ., Σαλαγιάννης Δ.,  Κωστόπουλος Γ  (15΄ λ.τρ Αντωνόπουλος Ι.), Πιστιόλης Β., Κωστόπουλος Δ., Τασούλης Κ. (55΄Γιαννοκώστας Γ), Καραγιώργος Α., Αρμύρας Ι., Καραγιώργος Κ., Αρμύρας Δ., (85΄Σταμάτης Γ), Σκέβας Α.