Ο ΑΟ Ρηγανά κέρδισε 3-0 την ΑΕ Αλυζίας  φτάνοντας στην 8η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας που συμμετέχει

Η ομάδα του Κώστα Βαγενά σε ένα ακόμη ματς ήταν ανώτερη του αντιπάλου της και πήρε εύκολα τους 3 βαθμούς της νίκης , και μάλιστα με 3 γκολ που σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Μόνος πρώτος λοιπόν  και αήττητος ο ΑΟ Ρηγανά, έχοντας και το απόλυτο (8 νίκες σε ισάριθμους αγώνες).

Στο σημερινό εκτός έδρας ματς που έγινε στο γήπεδο της Κανδήλας ο ΑΟ Ρηγανά με δυο γκολ του Μικρόπουλου και ένα από τον Ντζιμάνη πήρε μια ακόμη σημαντική νίκη επί της γηπεδούχου ΑΕ Αλυζίας και συνεχίζει…….

Τα γκολ και οι σημαντικότερες φάσεις της αναμέτρησης

4′ σουτ Πελεκάνου πάνω από το δοκάρι

17′ τετ α τετ του Ζαπαντιώτη θα πλασάρει λίγο πάνω απ το δοκάρι

20′ κόρνερ Ζαπαντιώτη κεφαλιά Πελεκάνου λίγο άουτ

30′ σουτ Μικρόπουλου θα αποκρούσει ο Γιαννειός

31′ ΓΚΟΛ παράλληλη σέντρα Μπούρου πλασέ Μικρόπουλου 0-1

43′ ΓΚΟΛ ευθύβολο σουτ Μικρόπουλου στο γάμα της εστίας 0-2

45′ ΓΚΟΛ εξαιρετική συνεργασία Μικρόπουλου-Τύμπα με τον τελευταίο να πασάρει στον Ντζιμάνη το σουτ του οποίου θα καταλήξει στην αριστερή γωνία του Γιαννειού 0-3

65′ κορνερ Ντζιμάνη κεφάλιά Φραγκούλη άουτ

68′ κόρνερ του Φραγκογιάννη η μπάλα θα περάσει απ όλους και θα καταλήξει λίγο αουτ

90′ δοκάρι του Δρακά με κεφαλιά απο εκτέλεση κορνερ και στην εξέλιξη θα αποκρούσει ο Καραδήμας νέο σουτ των γηπεδουχων

91′ τετ α τετ Μπούρου θα αποκρούσει εκπληκτικά ο Γιαννειός

Διαιτητής : Ασημάκης

Βηθοί : Κατσαούνης, Μπεκιράκης