Παρότι ο Παναγρινιακός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να πετύχει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής

Ο Παναγρινιακός έδειξε ότι μπορούσε να φύγει με την πολύτιμη νίκη από την δύσκολη έδρα του Καναλακίου επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση που βρίσκεται τις τελευταίες αγωνιστικές.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου ξεκίνησε εντυπωσιακά την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα «ίσα»…..

Στο 14΄ ο Κατσής με σουτ έκανε το 0-1 για την ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου.

Στο 29΄ μετά από κόρνερ του Γκόλια ο Κατσής και πάλι με κεφαλια πέτυχε το δεύτερο γκολ του Παναγρινιακού

Στο 50΄ κεφαλιά του Βέρμπη στο οριζόντιο δοκάρι του Μπαλάφα.

Στο 62΄ ανατροπή του Ζδράβου από τον Σκιαδά πέναλτι για τους γηπεδούχους, εκτέλεσε ο Βασιλειάδης το 1-2 για τον ΠΑΣ Αχέρων

Στο 75΄ ο Πότσης με πλασέ ισοφάρισε για τον ΠΑΣ Αχέρων, διαμορφώνοντας  το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Πιγγίου (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Μώκος (Θεσπρωτίας) – Σίσκας (Ηπείρου)