«Τρίποντο» έστω και δύσκολα (2-1) για τον ΑΟ Ρηγανά

Ο ΑΟ Ρηγανά ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, προηγήθηκε στο δεκαπεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, δέχθηκε την ισοφάριση με το ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου,  αλλά στο φινάλε του αγώνα πέτυχε το νικητήριο γκολ και συνεχίζει το «απόλυτο» 10 ματς-10 νίκες = 30 βαθμοί

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα οι ποδοσφαιριστές του ΑΟ Ρηγανά κέρδισαν απόλυτα τον χώρο της μεσαίας γραμμής, ενώ κατάφεραν και αμυντικά να μην «ενοχληθούν»  από τους επιθετικούς του Ίναχου Βάλτου.. Η μπάλα πήγαινε με σωστό τρόπο στους επιθετικούς του Ρηγανά και έτσι ήρθε το νικητήριο  γκολ, έστω και αν ήταν προς το τέλος του αγώνα.

Θα μπορούσε να είχε νικήσει πιο εύκολα, αλλά σε τέτοια ματς το 3-0 από το… 1-1 απέχει μια-δυο λεπτομέρειες. Κρατάει ο ΑΟ Ρηγανά το 2-1 λοιπόν και δεν έχει κανένα παράπονο!!

Από την άλλη μεριά ο Ίναχος Βάλτου έδειξε μια ομάδα που αδικείται από την βαθμολογική θέση την οποία έχει. Καλή αμυντική τακτική, απέναντι σε ένα πολύ καλό αντίπαλο, δραστήριοι ποδοσφαιριστές οι οποίοι όμως λύγισαν στο φινάλε της αναμέτρησης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

3′ εξαιρετική ενέργεια του Αθανασίου απ τα αριστερά θα βγάλει την σέντρα στην μικρή περιοχή, σουτ του Τσιάρα πάνω απ το δοκάρι

11′ πλασέ του Ζαπαντιώτη έξω απ την περιοχή πάνω απ το δοκάρι

15′ ΓΚΟΛ μονοκόμματο σουτ του Ντζιμάνη με το εξωτερικό στα δίχτυα 1-0

35′ νέο σουτ Ντζιμάνη αουτ

38′ επικίνδυνο σουτ Αυγέρη με το αριστερό , η μπάλα λίγο άουτ

43′ σουτ του Τσιάρα άουτ

44′ σουτ του Ντζιμάνη στο αριστερό δοκάρι

46′ ΓΚΟΛ φάουλ του Αυγέρη Χ. από μακρινή απόσταση κεφαλιά του Κουτσικάκη στην μικρή περιοχή στα δίχτυα 1-1

73′ μεγαλη ευκαιρία με τον Κουρσάρη να πασάρει στον Φραγκούλη στην μικρή περιοχή και το πλασέ να φεύγει άουτ

84′ Εκτέλεση φάουλ του Μπιτσικώκου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

86′ σέντρα του Ντίνου κεφαλιά του Κουρσάρη στην αγκαλιά του Νέστορα

88′ στην αντεπίθεση θα φύγει ο Ρουστεμάι και θα προλάβει ο Κοσμάς να απομακρύνει

89′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Μικρόπουλου από τα αριστερά θα σουτάρει στην αριστερή γωνία του Νέστορα 2-1

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Μπάκας, Κασβίκης