ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΠΑΝΟΣ ΒΑΤΣΙΟΣ

Η ουσία του ποδοσφαίρου είναι τα γκολ, και αυτό πέτυχε η Δόξα κερδίζοντας με 3-0 την ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου
Παρόλο που η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε πολύ νωρίς στο 3΄ με τον Σοροβό στην συνέχεια η ΑΕΚ πήρε τα ηνία του αγώνα, είχε  αρκετές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ.

Κάτι το οποίο έκανε η Δόξα στο 43΄με κεφαλιά του Θ. Κόκκαλη

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα είχε δοκάρι στο 63 με τον Τζωρτζοπουλο με απευθείας εκτέλεση κόρνερ
Την μεγαλύτερη ευκαιρία για την φιλοξενούμενη ομάδα την έχασε στο 77 ο Βλάχος .

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης
3΄ Γκολ   Σουτ του Σοροβού μέσα από την περιοχή κάνει το 1-0
Στο 10 και στο 19 ο Μπακελας έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση αλλά τα σουτ που επιχείρησε κατέληξαν σουτ.
Στο 27 σέντρα του Γιαννοκώστα ο Βλάχος δεν προλαβαίνει την μπάλα να την σπρώξει στα δίχτυα.
Γκολ  Στο 43΄ Εκτέλεση κορνερ του  Τζωρτζόπουλου κεφαλιά του Κόκκαλη Θ κάνει το 2-0
Στο 63 δοκάρι για την Δόξα με τον τζωρτζόπουλο
Γκολ. 93΄  Στις καθυστερήσεις της  αναμέτρησης ο Γιώτης έφυγε στην αντεπίθεση και με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0.

Διαιτητής : Κακατσίδης

Βοηθοί : Γιαννόπουλος, Καζανάς Κ.