Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου ανάμεσα στις δύο καλύτερες ομάδες της κατηγορίας ο ΑΟ Σκουτεράς νίκησε με 2-1 την Θύελλα Παραβόλας και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα , στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟ Σκουτεράς κυριάρχησε έχοντας ευκαιρίες για γκολ. Στο 25 δυνατό σουτ του Αρμύρα Δ έξω από την περιοχή η μπάλα ‘τράνταξε’ το οριζόντιο δοκάρι της Θυελλας.. Στο 36 από πλάγια θέση ο Καραγιώργος Κ. σε σουτ η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι. Στο 38 σουτ του Σκέβα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε έντονες συγκινήσεις. Στο 49΄ μετά  από εκπληκτική ενέργεια του Καραγιώργου  Κ , πάσα στο Σκέβα που με σουτ δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 75 απευθείας φάουλ του Γιαννακά Β.  βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι, ενώ στο 81 τρομερό σουτ του Γιαννακά Ν. , η μπάλα στο «γάμα» της εστίας του ΑΟ Σκουτεράς, ισοφαρίζοντας σε 1-1

Μεγάλη ευκαιρία για το 1-2 από τον Λιαρο Μ. στο 90΄, για την Θύελλα

Στο 92 από λάθος του τερματοφύλακα της Θύελλας ο Σκέβας με μακρινό σουτ έκανε το 2-1 και έδωσε το έναυσμα για πανηγυρισμούς. Έτσι η ομάδα του Γιώργου Αρμύρα έφτασε τους 27 βαθμούς, ενώ η Θύελλα Παραβόλας παρέμεινε στην δεύτερη θέση με 21 βαθμούς

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί : Τάκος, Ροδάτος