Την καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας συνεχίζει ο Αστέρας , με την ομάδα του Αγρινίου να περνάει και από το γήπεδο της Κατοχής επικρατώντας της γηπεδούχου Παιανίας Μάστρου με 3-1

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Αστέρα στην επανάληψη «ανέβασε στροφές» και προηγήθηκε στο 58΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παχή. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε δυο λεπτά αργότερα με τον Πλαστήρα να ισοφαρίζει σε 1-1

Στο 70΄ο Ζώγας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι δίνει και πάλι προβάδισμα στον Αστέρα Αγρινίου, για να διαμορφώσει το τελικό 1-3 , ο Βαρέτας στο 89΄με ωραία κεφαλιά στο «γάμα» της αντίπαλης εστίας, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασιλάρη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Παιανία Μάστρου τελείωσε την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές, εξαιτίας της αποβολής του Καραμήτσου Π. στο 70΄, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής : Κακατσίδης

Βοηθοί : Γιαννόπουλος, Πατρόπουλος