Μια ακόμα νίκη, 4η στην σειρά, σημείωσε ο Άρης Λεπενούς κόντρα στον ΠΑΣ Πυραμίς Σαρδηνίων με τελικό σκορ 2-1 σε ματς που έγινε το Σάββατο στο γήπεδο των Σαρδηνίων

Ο Άρης Λεπενούς προηγήθηκε στο 23΄, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των Σαρδηνίων ο Αλ. Θώδης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 38΄ο Θ. Τσιλίκης ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους (1-1) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για το γκολ της νίκης είχαν δοκάρι στο 65΄με κεφαλιά του Λαμπρακόπουλου, και στο 72΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λιούλιου, ο Τζαμαλής με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1-2

Μετά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής ο Άρης Λεπενούς παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας 31 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΣ Πυραμίς έχει 14 βαθμούς

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Γιαννόπουλος