Παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο πρωταθλητής της Γ΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ ΑΟ Σκουτεράς , πέτυχε πέντε γκολ και πήρε την νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον τραυματισμό του ποδοσφαιριστή του Ελαιόφυτου Θ.  Τσιρογιάννη που συγκρούστηκε με τον τερματοφύλακα του ΑΟ  Σκουτεράς. Ο εν λόγω ποδοσφαιριστής διακομίστηκε  με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Αγρινίου για να του προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες

Ο αγώνας ξεκίνησε και πάλι με τον ΑΟ Ελαιοφύτου να προηγείται (8΄) στο σκορ με γκολ του Παπαθανασόπουλου.

Η συνέχεια ανήκει στον ΑΟ Σκουτεράς. Στο 15΄ μετά από μακρινό σουτ του Γιαννοκώστα, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σκέβας με κοντινό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Αρμύρας Γ.  με διαγώνιο σουτ δίνει προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 35΄με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Δ. Αρμύρας πέτυχε το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων. Ο Σκέβας στο 35΄ πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα (1-4)  που ήταν και σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με γκολ του Σταμάτη στο β΄ημίχρονο (70΄) διαμορφώθηκε το τελικό 1-5

Με ανακοίνωσή της η διοίκηση του ΑΟ Σκουτεράς εύχεται , περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή  του Α.Ο Ελαιοφυτου Θάνο Τσιρογιάννη

Διαιτητής : Γεωργίου

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Κοσυφαρίνη