Της….ανατροπής στο Αντίρριο!!!

Ματσάρα στο Αντίρριο με ανατροπή στην ανατροπή για τον Όμηρο Νεοχωρίου, και 5-3 το σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων κόντρα στον Ατρόμητο Αντιρρίου, που γύρισε το ματς μεν, αλλά δεν κατάφερε να πάρει το παραμικρό…..και

Ατρόμητος Αντιρρίου-Όμηρος Νεοχωρίου 3-5!!

Ό Όμηρος Νεοχωρίου άνοιξε το σκορ στο 14΄με τον Βασιλάρη, αλλά μέσα σε ένα επτάλεπτο ο Ατρόμητος πέτυχε δυο γκολ. Αρχικά με τον Πετσίνη στο 29΄και στο 36΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ευθυμιόπουλου. 2-1 σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Όμηρος Νεοχωρίου, πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τους γηπεδούχους, και  με δυο γκολ σε δεκατρία λεπτά, γύρισαν ξανά τούμπα το ματς!!

Στο 66΄ο Ματσιγκας έκανε το 2-2, και στο 79΄ο Κρανιάς έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Όμηρο!!

Δύο λεπτά αργότερα (81΄) ο Παπαποστόλου ισοφαρίζει σε 3-3  για τον Ατρόμητο, αλλά ο Τρικαλινός στο 82΄και ο Κρανιάς στο 85΄διαμόρφωσαν το τελικό 3-5!!

Αξίζει επίσης να αναφερθεί ότι οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές (δέχθηκε κόκκινη κάρτα στο 86΄ο Μαστροκώστας)

Διαιτητής : Προβίδας

Βοηθοί: Μπάξας, Σπυρόπουλος

Ατρόμητος Αντιρρίου (Περικλής Παπαποστόλου)

Χασαπογιάννης, Ρουμπάτης, Κάκκος Β., Μανδέλλος, Καγκάνης, Μαστροκώστας, Ευθυμιόπουλος, Αμντελ Σαλαμ, Αθανασόπουλος, Πετσίνης, Παπαποστόλου