Στο τελευταίο ματς της χρονιάς ο Αστέρας Αγρινίου πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη (και μάλιστα με ανατροπή) με 3-1 επί του ΑΟ Ζευγαρακίου.

Η ομάδα του Θανάση Μουρτζιάπη, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης , με αντεπίθεση διαρκείας έκανε την ανατροπή απέναντι σε μια καλή ομάδα της κατηγορίας.

Ο ΑΟ Ζευγαρακίου πήρε προβάδισμα στο 25΄με γκολ του Κρέτση (1-0) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο

Στο β΄ημίχρονο ο Ορ. Βασιλάρης (στο 55΄) ισοφάρισε για τον Αστέρα Αγρινίου, και ο Ζώγας στο 70΄ πέτυχε το δεύτερο του Αστέρα. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 90΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Αν. Βασιλάρης

Διαιτητής : Γεωργίου

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Καζανάς Κ.