Με τους αγώνες της 22ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ.

Στην αναμέτρηση που έγινε το Σάββατο στο Νεοχώρι η φιλοξενούμενη ομάδα της ΑΕ Ευηνοχωρίου νίκησε με 3-2 τον γηπεδούχο Όμηρο.

Ο Νταλαπέρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 14΄έδωσε προβάδισμα στον Όμηρο, ενώ η αντίδραση της ΑΕ Ευηνοχωρίου ήταν άμεση και πέντε λεπτά αργότερα, επίσης με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε ο Δημαράς. Ο Νίκος Νταλαπέρας στο 34΄έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Όμηρο (2-1), σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Η ΑΕ Ευηνοχωρίου κατάφερε με δυο γκολ στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης να πάρει το τρίποντο, (2-3),στο φινάλε του πρωταθλήματος. Ο Κοντομήτσος στο 77΄και ο Στούμπος στο 89΄ ήταν οι σκορερ της ΑΕ Ευηνοχωρίου.

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Τάκος, Βλαχοδήμος