Σε ένα όμορφο φιλικό παιχνίδι που έγινε το βράδυ της Τετάρτης στο ΔΑΚ Αγρινίου, ο ΑΟ Σκουτεράς νίκησε με 3-2 τον Ίναχο Βάλτου

Οι προπονητές των δυο ομάδων με αφορμή την (μη) έναρξη του πρωταθλήματος, κράτησαν τους ποδοσφαιριστές τους σε αγωνιστική δράση, βγάζοντας επίσης χρήσιμα συμπεράσματα για την πορεία της προετοιμασίας. Και οι δυο ομάδες θα αγωνιστούν στο 2ο όμιλο της Β΄κατηγορίας.

Η ομάδα του ΑΟ Σκουτεράς ήταν εκείνη που προηγήθηκε στο σκορ στο 16΄με σουτ του Σκέβα. Στο 24΄ο Ίναχος Βάλτου ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζιώγα. Ο Βλαχογιάννης με δυνατό σουτ στο 36΄πέτυχε το δεύτετρο γκολ του ΑΟ Σκουτεράς, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στο β΄ημίχρονο ο Σκέβας και πάλι πέτυχε το τρίτο γκολ του ΑΟ Σκουτεράς (57΄), για να διαμορφώσει το τελικό 3-2, στο 81΄ο Καρακασίδης.