Εντυπωσίασε για δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή ο Αχιλλέας Γραμματικούς.

Η ομάδα του Νίκου Πριόνα πέρασε ακόμη ένα εύκολο απόγευμα νικώντας με 5-1 εκτός έδρας την Θύελλα Παραβόλας , σε αγώνα που έγινε στι γήπεδο του Παναιτωλίου.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η αναμέτρηση, με τον Δ. Θεοδωρόπουλο να ανοίγει το σκορ με την συμπλήρωση πέντε λεπτών αγώνα. Η Θύελλα ισοφάρισε στο 10΄ με τον Σελιμά.

Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Α.  Θεοδωρόπουλου στο 17΄και Κοντού στο 25΄πήρε προβάδισμα δυο γκολ (1-3) πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Α. Θεοδωρόπουλος στο 70΄και ο Δ. Θεοδωρόπουλος στο 90΄διαμόρφωσαν το τελικό σκορ (1-5)

Διαιτητής: Βλάχος,

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Κεφαλής