Για το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ ο Απόλλωνας Δοκιμίου νίκησε με 2-1 την ΑΕ Αγίου Δημητρίου. Ο αγώνας έγινε το Σάββατο στο γήπεδο του Δοκιμίου (Λ.Ζαχαράκης)

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 13΄με σκόρερ τον Αγγέλη. Ο Τσεκούρας στο 29΄με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-1 (αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου).

Με το ξεκίνημα της επανάληψης (47΄),ο Α. Κορομηλάς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι δίνει τους 3 βαθμούς της νίκης στους γηπεδούχους

Στην τέταρτη θέση βρέθηκε ο Απόλλωνας Δοκιμίου έχοντας 15 βαθμούς, παραμένει στην 7η θέση η ΑΕ Αγίου Δημητρίου με 11 βαθμούς

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί: Ροδάτος, Κοσυφαρίνη