Σε ένα δυνατό ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν ο Κεραυνός Γαβαλούς νίκησε με 3-0 τον Αστέρα Παντάνασσας και ξεκίνησε με το «δεξί» το 2023. Η ομάδα της Μακρυνείας μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο(0-0) , στην επανάληψη βρήκε γρήγορα τον δρόμο για τα δίχτυα, και στην συνέχεια εκμεταλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο στιγμές αδράνειας της άμυνας των φιλοξενούμενων και πήρε την πολυπόθητη νίκη στο ντεμπούτο του Γιάννη Λιάκα στο πάγκο του Κεραυνού

Με το ξεκίνημα λοιπόν του β΄ημιχρόνου (47΄), μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, ο Χαραλάμπους με κεφαλιά ανήγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 76΄μετά από λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Σούτα, εκμεταλεύεται ο Ζαπαντιώτης, και με σουτ διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 89΄με τον Παπαευθυμίου, μετά από όμορφη σέντρα του Παπαδόπουλου.

19 βαθμοί για τον Κεραυνό που παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, 15 βαθμούς ο Αστέρας Παντάνασσας

Διαιτητής : Κουτρομάνος

Βοηθοί: Βλαχοδήμος, Ζαχαράτος