Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΑΟ Ρηγανά νίκησε με 4-0 τον ΑΟ Σκουτεράς και συνεχίζει την επιτυχημένη πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ (2Ος όμιλος).

Η ομάδα του Κώστα Βαγενά ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης.

Μόλις στο 6΄ο Μικρόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 36΄ο Μούτσα κάνει το 0-2 (σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο). Με το ξεκίνημα της επανάληψης και πάλι ο Μούτσα (49΄) πέτυχε το τρίτο γκολ του Ρηγανά, ( δεύτερο προσωπικό του), ενώ ο Ντζιμάνης στο 76΄διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Από την άλλη μεριά η νεανική ομάδα του ΑΟ Σκουτεράς προσπάθησε για θετικό αποτέλεσμα δίχως όμως να τα καταφέρει..

Μετά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής, παραμένει στην κορυφή ο ΑΟ Ρηγανά με 28 βαθμούς, 9 οι βαθμοί για τον ΑΟ  Σκουτεράς με έναν αγώνα λιγότερο.

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί: Ζαχαράτος, Κασβίκης Γ.