Σπουδαία εντός έδρας νίκη για την ΑΕ Αγίου Δημητρίου απέναντι στον Ατρόμητο Αντιρρίου με 1-0

Οι γηπεδούχοι με εκπληκτικό γκολ από τον Τσεκούρα στο 25΄(ανάποδο ψαλίδι) πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης. Πολύ καλή εμφάνιση γα τον Ατρόμητο, αλλά ήταν άστοχος στην τελική προσπάθεια.

Στο αγωνιστικό μέρος της αναμέτρησης ο Ατρόμητος απείλησε πρώτος την εστία της ΑΕ Αγίου Δημητρίου στο 21΄ με κοντινή κεφαλιά του Μαστροκώστα ελάχιστα άουτ , μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου. Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της νίκης με ανάποδο ψαλίδι του Τσεκούρα, μετά από κεφαλιά πάσα του Ρόκκου, εκπληκτκό γκολ που πανηγύρισε ο σκόρερ…

Ο Ατρόμητος προσπάθησε για τήν ισοφάριση με σουτ του Παπαποστόλου στο 29΄ελάχιστα άουτ, ενώ στο 33΄ο Κάκκος με μακρινό σουτ ανάγκασε τον Κούσουλα, και με την βοήθεια του δοκαριού να στείλει την μπάλα κόρνερ.

Στην επανάληψη και πάλι ο Ατρόμητος έιχε τον έλεγχο του αγώνα με τον Αθανασόπουλο από κοντά να σουτάρει άουτ (66΄). Η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου στο 81΄ βρήκε το δοκάρι του Κούσουλα, ενώ στο 83΄ο Μανδέλλος με κεφαλιά δεν κατόρθωσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά στα χέρια του Κούσουλα, που στο ντεμπούτο του, κράτησε το μηδέν για την εστία του.

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί: Κακατσίδης, Κουτρομάνος