Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-1 του Παναιτωλικού, για την 10η αγωνιστική της Super League U17

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Αβράμπου, ύστερα από κόρνερ του Κεσίδη. Μάλιστα ο “Τίτορμος” έφτασε στην ισοφάριση, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Γαλαζούλα.

Ωστόσο στο 52′ ο Δικέφαλος βρήκε και πάλι τον τρόπο να σκοράρει, αυτή τη φορά με το σουτ του Παπαγεωργίου μέσα από την μικρή περιοχή, καταφέρνοντας με υπομονή και υπεροχή να διατηρήσει ως το τέλος το προβάδισμα.

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάνης, Καπνιάρης (69’ Θεογιάννης), Βλαχοδήμος, Παυλίδης, Ελέζι (78’ Πρωτόγερος), Γιωτόπουλος, Μπελλάλης (64’ Τσιριμώκος), Κακιώνης (64’ Χότζα) , Γαλαζούλας

ΠΑΟΚ: Τσιντσόλης, Κούπενος, Πολυκράτης (85′ Βυρσωκινός), Πανικίδης, Αβράμπος (85′ Κοσίδης), Παπαευθυμίου, Κεσίδης (74′ Μπάκας), Καλαϊτσίδης, Μύθου, Παπαγεωργίου, Μυλωνάς (74′ Τσομπάνης)