Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄κατηγορίας ΕΠΣΑ, ο Αχιλλέας Γραμματικούς νίκησε με 4-1 τον ΑΟ Ελαιοφύτου.

Οι νικητές προηγήθηκαν  στο 23΄ με τον Αθανάσιο Θεοδωρόπουλο. Άμεση απάντηση των φιλοξενούμενων επτά λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Τάτση (1-1 σκορ πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη ο Αθανάσιος Θεοδωρόπουλος στο 75΄ έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Αχιλλέα, για να διαμορφώσει το τελικό 4-1, με δυο γκολ ο Αριστείδης Θεοδωρόπουλος στο 78΄και 90΄.

16 οι βαθμοί για τον Αχιλλέα Γραμματικούς, ο οποίος παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. 6 οι βαθμοί για τον ΑΟ Ελαιοφύτου

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί: Κουτρομάνος, Ροκοπάνος