Να ξεχάσει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα την βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό στο Φάληρο θέλει ο Γιάννης Αναστασίου. Ο τεχνικός του Παναιτωλικού δεν έμεινε καθόλου ικανοποιημένος από την εικόνα των παικτών του στο «Γ. Καραϊσκάκης», τονίζοντας:

«Το σκορ τα λέει όλα. Νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο παρόλο που δεν ήμασταν καλοί, κάναμε δύο δώρα στον Ολυμπιακό. Είπαμε στο ημίχρονο να παίξουμε ποδόσφαιρο, γιατί δεν ήρθαμε να κοιτάμε τον Ολυμπιακό. Προσπαθήσαμε, μειώσαμε με 2-1, αλλά νομίζω ότι το κρίσιμο σημείο ήταν το 3-1 που έγινε και καπάκι δεν μειώσαμε με τον Ντίας στο 3-2.

Μετά κάναμε το ανόητο πέναλτι και εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Το διαγράφουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα από τη μνήμη μας και συνεχίζουμε. Θα είναι εντελώς διαφορετικό ματς αυτό με τον Ιωνικό που ακολουθεί»